סרטונים בנושא סביבה

מערכי שיעור בסביבה וגאוגרפיה

מתאים מאוד גם לקראת ט"ו בשבט או יום כדור הארץ

משקים תעשייתיים לגידול בעלי-חיים הם מהגורמים העיקריים למשבר הסביבתי. כך לפי דו"ח מפורט של האו"ם שבדק את ההשפעה של תעשיות הבשר, החלב והביצים על איכות הסביבה. לפי הדו"ח, תעשיות המזון מן החי הן גורם מרכזי להתחממות כדור הארץ ואחראיות ל-18% מפליטות גזי החממה כתוצאה מפעילות אנושית (יותר מאשר כל התחבורה גם יחד: באוויר, בים וביבשה). דו"ח של מכון Worldwatch מנובמבר 2009, אשר נכתב ע"י שני יועצים סביבתיים לבנק העולמי, העריך ששיעור פליטות גזי החממה מתעשיות המזון מהחי אף גבוה יותר ומגיע ל-51%. 70% מהיערות שנכרתו באמזונס הפכו לשטחי מרעה לבקר, וגידולי מספוא (מזון לבעלי-חיים) תופסים חלק ניכר מן השארית. הרס היערות משמיד את בית הגידול של אלפי בעלי-חיים, ולכן תעשיית הבשר היא אחד הגורמים העיקריים לצמצום המגוון הביולוגי. ייצור מזון מן החי בעולם הולך ומצטופף אינו בר-קיימא, לא רק בשל זיהום מים וקרקע בפסולת ממשקים תעשייתיים, משחטות ומפעלים לעיבוד בשר, אלא גם בשל הבזבוז האדיר הכרוך בשימוש בדגנים, קטניות ומים מתוקים להאכלת ולהשקיית בעלי חיים במקום לצריכה אנושית ישירה. רק חמישית מהמזון הנצרך על-ידי בקר הופך לבשר אכיל, וגידול מזון צמחי מספק פי 10 עד 21 יותר חלבון ליחידת שטח מאשר ייצור בשר. עם התחזקות ההכרה בכך שהמשבר הסביבתי הוא משבר קיומי, הולכות ומתרבות הקריאות להפחתה בצריכת הבשר למען שיפור איכות הסביבה מצד האו"םארגונים ירוקים ורשויות ממשלתיות ברחבי העולם.

מצורפים כמה סרטונים מומלצים בנושא, ללא מידע ותמונות קשות:
 

1. סרט אנימציה קצר (2:00 דקות עם קריינות של שי אביבי) על הקשר בין איכות הסביבה לצריכת בשר ורעב עולמי . 

2. ארנולד שוורצנגר קורא לצמצום בצריכת הבשר – כדי להציל את כדור-הארץ! (2:20 דקות עם תרגום לעברית של עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים).

3. סרט אנימציה קצר (1:30 דקות עם תרגום בעברית) שמקורו בסרט Cowspiracy. (תרגום: עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים)

4. קאוספירסי – סרט באורך מלא. למידע והורדת הסרט- www.cowspiracy.com. לצפיה ישירה עם תרגום.

פורסם תחת מערכי שיעור תגיות: גילאי:בוגריםכיתות ד ה וכיתות ז ח טכיתות י יא יבסוג המערך:מערך שיעורמקצוע ותחום לימוד:ביולוגיהגיאוגרפיהחגים ומועדים מיוחדיםמדעים וטכנולוגיה - العلومסביבה - جودة البيئة [קישור ישיר]

Comments are closed.