משחקי תאטרון בנושא זכויות בעלי חיים

לעוד פעולות לתנועת נוער

אוסף פעילויות בתאטרון, לשעור תאטרון או לפעילות חוויתית.
ניתן לבחור כל פעם פעילות אחת, כפתיח לפעילות אחרת, או להעביר את כולן יחד.

נכתב על ידי – לנה יוכין ודרון ישינסקי

תרגיל מס' 1- חימום

ההנחיה היא ללכת ברחבי החלל לבד, כל אחד עם עצמו. ברגע נתון נפגשים עם מישהו ומבצעים איתו "מראה" כאשר אחד מוביל והשני עוקב, והתפקידים מתחלפים שוב ושוב מבלי שניתן לשים לב.

תרגיל מס' 2- תיאטרון תנועתי

הכיתה מתחלקת לשתי קבוצות, כאשר קבוצה אחת היא בתפקיד הכלוב, והקבוצה השניה בתפקיד תרנגולות. הכלוב מקיף את התרנגולות (מחזיקים ידיים), ומי שבפנים מנסה להתנהל בצורה נוחה- ללכת ולרוץ לאן שיירצה, למתוח ידיים לצדדים, לשבת בנוח וכו'… ככל שהזמן עובר עוד ועוד תלמידים מקבוצת הכלוב נכנסים פנימה (בהנחייה של המדריך מי נכנס), ואלו שעדיין נשארו להקיף נאלצים לצמצם את ההיקף כדי להצליח להחזיק ידיים. כך יוצא שהצפיפות עולה ועולה בעוד הכלוב מצטמצם.

תרגיל מס' 3- שינוי סיטואציות

מכינים מראש מספר פתקים בכובע עם סיטואציות של שני משתתפים (נספח א'). שני תלמידים בוחרים סיטואציה ומציגים אותה באימפרוביזציה. בשלב מסויים המדריך מכריז "פריז". תלמיד שלישי בוחר סיטואציה אחרת מהכובע וצריך להיכנס לחלל ולהפוך אותו להיות הסיטואציה החדשה, מבלי לומר מהי, רק ע"י אימפרוביזציה.

אחד המציגים הקודמים צריך למצוא סיבה ודרך לעזוב את החלל וכך שוב נשארת סיטואציה של שניים, וחוזר חלילה כאשר כל פעם משתתף שלישי משנה את הסיטואציה, והמשתתף הותיק ביותר יוצא.

  • במידה ולתלמידים אין מספיק ידע על הסיטואציות השונות, אפשר לפני התרגיל לקרוא את הפתקים ולהסביר בכלליות את המצב, ולאחר מכן לשים אותם בכובע.

תרגיל מס' 4- עבודה עם טקסט

מחלקים לתלמידים את הטקסט מתוך הסרטון "עדות של אמא" (נספח ב') ונותנים 5-10 דק' לקרוא ולעבוד על ההגשה שלו. לאחר מכן נותנים למי שרוצה או לכולם (תלוי בגודל הכיתה) להציג כמונולוג.

תאטרון נספחים

 

 

 

קבצים מצורפים

bb_pages

דילוג לתוכן