בעלי חיים בגני חיות

למרות שפעמים רבות מצהירים גני-חיות על עצמם כדואגים לבעלי-החיים, כמעט תמיד מתנהלים גני חיות כעסק כלכלי לכל דבר שבעלי חיי מוצגי בהם כמו חפצי אומנות דוממים.

גני-חיות מחנכים את הילדים המבקרים בהם שמותר להחזיק בעלי-חיים אחרים בבדידות, שעמום וצפיפות בשבי, הרחק מאוד מביתם הטבעי.

פגיעה רגשית וחברתית בעקבות הכליאה

נמנע מבעלי-החיים אחרים הכלואים בגן החיות לבצע כמעט כל התנהגות טבעית. בעלי חיים רבים רגילים בטבע למרחבים עצומים, לחיים בעדר או משפחות גדולות, לחפש לעצמם מזון ולחזר אחר בן זוג, אך כל זאת נשלל מהם בגני חיות. הם מוגבלים לשטחים צרים, מוחזקים בבידוד או בזוגות ומקבלים משטר מזון סדיר וזיווגים מאולצים. המחסור בגירויים ובפעילות גופנית מביא להתנהגות לא נורמאלית והרסנית (לעתים גם אלימה), המכונה "תסמונת גן-החיות". הדבר מתבטא בחזרה על התנהגויות לא נורמאליות, כגון נענוע הראש וצעידה מצד לצד תוקפנות ורביצה בדיכאון .

התעללות ישירה

דווח על מקרים רבים, בהם עובדים בגני חיות התעללו בהן. גם מבקרים בגני חיות פוגעים בהן. הכלובים החשופים לעיני המבקרים לא רק מונעים מבעלי החיים כל פרטיות,וגורמים לא רק להשפלתם, אלא גם חושפים אותם להצקות. מבקרים נוהגים להציק לבעלי החיים, להאכיל אותם במזון לא מתאים, שלעתים כולל שקיות ניילון וחומרים הגורמים לבעלי-החיים מחלות, פגיעות במערכת העיכול ולעתים גם מוות. מבקרים אף נוהגים לזרוק פחיות, עצים ובקבוקים ולדחוף מקלות וחפצים אל הכלובים.

פינות חי

בפינות חי הכלובים מאולתרים, חלקם צפופים ביותר, ואין צוות מקצועי שיודע לתת לבעלי החיים טיפול מתאים. לפעמים דוחפים חיה גדולה כמו טיגריס בפונדק בערבה לכלוב עלוב, והחיה פשוט נרקבת בכלא. אבל רוב בעלי החיים בפינות החי, כמו אפרוחים וארנבים, הם קטנים ומבויתים, ולכן גם זולים ומקבלים את הטיפול הגרוע ביותר.

למידע נוסף ועדכונים – מצבם של בעלי-החיים בגני-חיות

bb_pages

דילוג לתוכן