מבשלים סיפור – אף פעם בחיים אני לא אוכל עגבניה – ראש השנה

חלק מסדרת מערכי השיעור – מבשלים סיפור – ספרי ילדים ובישול טבעוני בריא
נכתב והעבר כתוכנית שנתית על ידי גל דורון

נושא: סרבנות אוכל

ספר:" אף פעם בחיים אני לא אוכל עגבניה" / לורן צ'יילד

מירב יודילוביץ': "הגיבורים הם צ'רלי ואחותו הקטנה לולה שמהווים דוגמא מצוינת למערכת יחסים רווחת בין אחים גדולים לאחיות קטנות ועקשניות. צ'רלי אוהב את לולה. לכן הוא מתעצבן בשקט, וכמו אח בוגר ואחראי מחליט לשכנע את לולה לעשות את מה שהיא נשבעת שהיא לא תעשה בחיים. כך למשל מצליח צ'רלי להאכיל את לולה בכל מה שהיא שונאת. איך? הוא הופך את הגזר למקלות מלוחים מכוכב צדק, את האפונה לסכריות ארטיקרח ירוקות שיורדות מהשמים באנטרטיקה ואת הפירה לקצף עננים מהפסגה הכי גבוהה של הר פוג'י ביפן. באמת שזה עובד.

הדיאלוגים בין האח לאחות שנונים ומלאי דמיון ויכולים לעורר הזדהות בכל מי שיש לו אח או אחות קטנה בבית. הספר כתוב בשפה קלה ומדוברת, ועיצוב הספר, שכולל איורים, אנימציה, גרפיקה, צילומים והדבקות, הופך את הדפדוף בו לחוויה מעשירה במיוחד.

תקציר:

"לצ´רלי יש אחות קטנה לולה. לפעמים הוא צריך לתת לה ארוחת ערב. זו קשה כי היא בררנית באוכל. יום אחד הוא עשה לה תעלול נחמד… לולה אומרת: "אני לא מוכנה לאכול אפונה ולא גזר ולא תפוחי אדמה ולא פטריות ולא ספגטי ולא ביצים ולא נקניקיות ואני לא אוכלת כרובית ולא כרוב ולא שעועית ולא בננות ולא תפוזים. ואף פעם בחיים אני לא אוכל עגבניה."

אצבעות דגים טבעוניות

אבקש מהילדים להביא: פירה – מנה אישית, סינר, צלחת, מזלג וכפית רב פעמיים.

בי"ס ידאג להביא: עגבניות שרי, אפונה, גזר גמדי ואצבעות דגים טבעוניות

מתכון מתוך אתר: מנדי טבעונות עד הבית

 

 

 

פורסם תחת מערכי שיעור תגיות: [קישור ישיר]

Comments are closed.