רעיונות לפרויקטים לתנועות נוער, קבוצות מנהיגות בבית ספר ועוד

פעולה זו יכולה לשמש כחלק מסדרה של שמונה פעולות. נכתבה בשיתוף עם הצופים. לסדרה המלאה באתר הצופים.

חלק מהפרויקטים צריכים להתחיל בשלב מוקדם יותר, במקרים אלה הפעולה השמינית תוקדש להשקת הפרויקט או ליום השיא שלו. פרויקטים אחרים דורשים עבודת הכנה מראש או לימוד מוקדם של הנושא. עבור כל הפרויקטים ניתן להיעזר בעמותת אנונימוס באופן ישיר.

רעיונות לפרויקטים:

 • הזמנת הרצאה של עמותת אנונימוס: הרצאה הניתנת בהתנדבות ועוסקת בזכויות בעלי חיים, אקולוגיה ואקטיביזם. הרצאות אנונימוס נערכות מזה תשע שנים בבתי ספר, וההרצאה המוצעת היא ברמה גבוהה יותר ובשילוב דיון וחידון.
 • סיור למקום בו מגדלים בעלי-חיים והיכרות עם תנאי המחייה שלהם (לחיוב ולשלילה): כגון חנויות לממכר בעלי חיים, פינות ליטוף בקניונים, רפתות, "יונקיות" שבהם מגדלים עגלים, לול סוללה לתרנגולות בתעשיית הביצים או "לול חופש" (לול תרנגולות ללא כלובים, בתעשיית הביצים).
 • סיור לכלבייה העירונית, שיחה עם מתנדב ויציאה לטיול עם הכלבים במקום + אפשרות לעזרה במציאת בתים – למשל ארגון יום אימוץ בשבט או במרכז המסחרי, או אימוץ כלב או חתול "קבוצתי" באחד מבתי הילדים.
  את רשימת העמותות ברחבי הארץ ניתן להוריד כאן: http://data.gov.il/dataset/209
 • אימוץ חיות ממשקים, כגון אפרוחים זכרים "מיותרים" מתעשיית הביצים תרנגולות "זקנות" מכלובי סוללה – כולל אפשרות לבניית חצר מותאמת לבעל החיים, ומציאת המאמץ. החיה המאומצת יכולה להיות "הקמע" של הקבוצה.
  מידע מפורט על הנושא- למדריך: http://anonymous.org.il/cat149.htmtl – אפרוחים.
  http://anonymous.org.il/art373.html – תרנגולות "זקנות" מכלובי הסוללה.
 • הסברה בקהילה: למען העדפת ביצי חופש על ביצים מכלובים, החרמת מוצרי קוסמטיקה שמנוסים על בעלי חיים, החרמת כבד אווז או נושא אקטואלי אחר מתוך עדכון עם אנונימוס. זאת על ידי חלוקת עלונים מול רשתות השיווק או במרכזים מסחריים, הדבקת מדבקות, תליית פוסטרים, החתמת עצומות (ושליחתן לעמותת אנונימוס להעברה למקבלי החלטות).
 • צרכנות מודעת בקהילה: עידוד בית/בתי עסק מקומיים למכור מוצרים ידידותיים לבעלי חיים (כגון ביצי חופש בסופר מרקט או במסעדה, או תחליפי פרווה בחנות בגדים), או להימנע ממכירת מוצרים אכזריים במיוחד (כגון כבד אווז במסעדה או פרווה בחנות בגדים). הפעילות יכולה לכלול הכנת קלסר הסברה בנושא, החתמת לקוחות פוטנציאלים, שליחת מכתב או פנייה ישירה לבית העסק.
 • הסברה בשבט: הקמת לוח קיר בשבט, שכולל פוסטרים, פליירים, כתבות מתחלפות מהעיתונות, מכתבים ויצירות החניכים. או הקמת עמוד פייסבוק בנושא עבור חניכי השבט, שיכלול תמונות, כתבות וסרטונים, מעשה ידי הקבוצה או מוכנים בבחירת הקבוצה.
  למידע נוסף על לוחות קיר למען בעלי חיים: http://anonymous.org.il/art49.html
 • שבט ידידותי לבעלי חיים: הפיכת השבט לידידותי לבע"ח במסגרת פעילויותיו: קניית מוצרי קוסמטיקה שלא נוסו על בע"ח, הנחת קערות מים לחתולי הרחוב בסביבת השבט בקיץ, הקמת מחסה מהגשם לחתולים בחורף, בטיולים – הימנעות מ"אטקרציות" שפוגעות בחיות כגון טיולי גמלים, או הוספת אופציות צמחוניות לטיולים (למשל בטיול של שלושה ימים לעשות "ערב צמחוני").
  על פרוייקט "שני ללא בשר" של מיקי חיימוביץ' (שלאחרונה אומץ ע"י עיריית פתח-תקווה עבור כל המוסדות העירוניית בתחומה, על ידי חברת החשמל ועוד) : http://meatlessmonday.co.il/

בעמותת אנונימוס ישמחו לעזור בכל שאלה והצעה: [email protected], 02-6204878

פורסם תחת מערכי פעולות לתנועות נוער, מערכי שיעור תגיות: גילאי:כיתות ז, ח, טכיתות ד, ה, וסוג המערך:פעולה חוויתית ולתנועת נוערמילות מפתח:אקטיביזם [קישור ישיר]